Vücut Şekillendirmenin en iyi yolu Liposuction

Vücut şekillendirme yöntemlerinden birisi olan liposuction son yıllarda kilo vermede problemi olmayan fakat bazı bölgelerindeki kıllardan hiç kurtulamayan kişilerde mucizeler yaratarak zayıflatmayı sağlamaktadır. Plastik ve estetik cerrahi alanında bireyde birikmiş olan verilemeyen kilolar rahatsız edici bir iz bırakmadan vücut dışarısına alınarak vücut estetiği sağlanmaktadır. Lazer ve Vaser yöntemleri adıyla anılan liposuction için basit anlamda yağ aldırma işlemi denilebilir. Lazer dalgalarının yaymış olduğu frekansların oluşturduğu gücün etkisi ile birikmiş olan kitlesel yağ dokusu önce parçalanmakta ve sonrasında ise kimi yönteme göre metabolizmanın kendi inisiyatifinde sıvı olarak dışarı atılmadı kimi yöntemde ise doğrudan kabuller vasıtasıyla yağın dışarı vakumlanarak çekilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Yağ aldırma ihtiyacı bulunan kişilerde ve bölgesel yağların eritilemediği durumlarda bu kitlelerden liposuction ile kurtulmak mümkün. Liposuction uygulamasında yağ erimiş hale geldikten sonra vücut dışarısına ya işlemle ayni anda ya da işlemi takip eden süreçte metabolizmanın yeterliliğine bırakılarak dışarı alınmaktadır. Böylece zahmetsizce verilemeyen kilolarından kurtulamayan hastaların fiziksel ve psikolojik durumları desteklenmektedir.

Liposuction ile bölgesel incelme operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Liposuction işlemi sırasında hastanın kitlesel yağ sorunu bulunan bölgeye lazer ışınları uygulaması ile erime tetiklenmesi yapılmaktadır. Ayni anda eriyen yağ topluluğunu bulunduğu bölgeden kabuller vasıtasıyla deri üzerine açılan kesilerden emerek vücut dışına uzaklaştırması sağlanmaktadır. Bu işlemlerin uygulanması nedeniyle oluşan stres durumundan ötürü bölgede ilk etapta morlu ve şişlikler görülebilir ve bunun önüne geçilebilmesi için hekim tarafından verilen ilaçların doğru kullanılması gerekmektedir. Liposuction ile bölgesel inceleme operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine önem verilmesi işlemin başarısı açısından değerlidir. Örneğin uygulama sonrasında korselerin kullanılması uygulama alanındaki cildin doğru eğilimlerde toparlanmasını sağlayacaktır. Yine bölgesel incelme işleminden sonra bölgedeki kasların ve derinin toparlanması için hekim onayı alınarak belirli egzersizlerin yapılması da önemlidir.

Liposuction Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Liposuction işleminde ışınlarından yararlanılarak yağ hücrelerinde olan lipitler erime reaksiyonu ile dışarıya vakumlanır. Vücut dışına vakumlama sırasında yağ hücreleri de alındığından ötürü liposuction tedavisi sonrasında uygulama bölgesinde tekrar yağ hücresi oluşmaz. Bu nedenle de “liposuction kalıcı bir çözüm müdür?” sorusu için olumlu yanıt alınabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey ise kontrolsüz kilo alımından sakınmaktır. Çünkü alınan kilolar bu sefer orantısız bölgelerde hissedilir.

Liposuction Başka Bölgesel Zayıflama Tedavileri İle Kombine Edilebilir Mi?

Liposuction operasyonları günümüzde farklı şekillerde uygulanabilmektedir. İlk zamanlarda uygulanan klasik liposuction operasyonunda yağ erimesi sağlandıktan sonra dışarı absorbe edilmesi için kanüller kullanılmaktaydı. Son zamanlarda uygulanan liposuction ise Vaderliposuction olarak uygulanmakta ve ses dalgaları kullanılarak yağ kitleleri etrafındaki dokulara zarar vermeden parçalanmaktadır. Yine dışarıya vakumlanan yağ içeriği ile bölgesel zayıflama sağlanır. Bu uygulamaların dışında lazer liposuction ile gözde olan bir diğer uygulama ise eriyen yağın kanüllerle vücuttan atılmasını değil doğrudan metabolizma için kullanılabilecek hale getirilmesini sağlamakta ve böylece vücuttan doğal olarak atılması tetiklemektedir. Hangi liposuction yöntemi olursa olsun tüm uygulamada yardımcı diğer bazı bölgesel incelme tedavileri uygulanabilir. Bu sebeple “liposuction başka bölgesel zayıflama operasyonları ile kombine edilir mi?” sorusunun cevabı evettir. Örneğin kavitasyon, lenf drenaj ve pasif jimnastik tedavileri uygulanabilmektedir.

Liposuction Fiyatları Nedir ?

Liposuction operasyonlarını gerçekleştiren çok sayıda sağlık kurulusu bulunmaktadır. Bu kuruluşların ücretlendirme ileri kapsamında fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Liposuction fiyatları nedir sorusu için verilebilecek diğer unsurlar ise uygulama bölgesi, uygulama sayısı, hastanın yaşı gibi unsurlardır.

Post a Comment